Ribda, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AANFT4043R1ZK
Call 07942544700 63% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Pressure Rating | pn 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 20 mm to 200 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Max Size | 200 MM |
| IS Code | 4984 |
| Available Diameter | 20MM TO 200 MM |
| Usage/Application | Drainage Water |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 63 |
| Usage/Application | For Agriculture |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Length of Pipe | 63 MM |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3 Inch |
| Size/Diameter | 2.5 Inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 32 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 200 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 8 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Agriculture Water Supply |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| Country of Origin | Made in India |
| Material. | HDPE |
| Sizes | 200mm |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Brand | Teraflow |
| Pressure Rating/PN Class | PN 6 |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Agriculture Water Supply |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material Grade | PE 80 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Material Grade | PE 80 |
| Material | HDPE |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating/PN Class | PN 10 |
| Size | 3 inch |
| Thickness | 2 mm |
| IS Code | 4984 |
| Working Pressure | 8 kg/ |
| Brand | Teraflow |
| Color | Black |
| Pipe Class | Schedule 80 |
| SDR | 17 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 40 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details