Ribda, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AANFT4043R1ZK
Call 07942544700 63% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Size/Diameter | 90mm (~ 3 Inch) |
| Sprinkler Type | Irrigation System |
| Length of Pipe | 6m |
| Working Pressure | 2.5 kg/cm2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 12.50 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 12.50 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 32 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 6 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Kg
Product Brochure
| Size | 6 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| SDR | 17 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Brand | TERAFLOW |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE 80 |
| Working Pressure | 2.5 Kg/sqcm |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 20 MM TO 200 MM |
| MATERIALS GRADES | PE 80 PE 100 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size | 4 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Length | 6m |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 20 MM TO 200 MM |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 40 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 200 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 8 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 6 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 6 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 6 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details