Ribda, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AANFT4043R1ZK
Call 07942544700 63% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 10 |
| Brand | TERAFLOW |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 6 m |
| Color | Black |
| MATERIALS GRADES | PE 80 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 32 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Brand | Teraflow |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating | PN 4 PN 6 PN 8 |
| Usage/Application | Drainage Water |
| Country of Origin | Made in India |
| MATERIALS GRADES | CLASS 1 |
| SIZES | 63 MM , 75 MM , 90 MM , 110 MM |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Size/Diameter | 75mm (~ 2.5 Inch) |
| Length of Pipe | 6m |
| Sprinkler Type | Irrigation System |
| Working Pressure | 2.5 kg/cm2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 75mm (~ 2.5 Inch) |
| Material | HDPE |
| Sprinkler Type | Irrigation System |
| Length of Pipe | 6m |
| Working Pressure | 2.5 kg/cm2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
| Materials Grade | PE 80 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 110 MM |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Material. | HDPE |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 32 MM |
| Pressure Rating | PN 16 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | HDPE |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 90 mm |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
| Material. | HDPE |
| Color | Black |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 Inch |
| Size/Diameter | 2.5 Inch |
| Brand | Teraflow |
| Pressure Rating | PN 6 |
| Material Grade | PE 80 |
| Pipe Class | SDR 13 |
| Color | Black |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3/4 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | 8 kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 8 |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| IS Code | 4984 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 40 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| IS Code | 4984 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Brand | TERAFLOW |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| sizes | 2.5 inch |
| material grades | PE 100 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE 80 |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Size | 4 inch |
| IS Code | 4984 |
| Brand | TERAFLOW |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Flow Rate | 8 (Litre Per Hour) |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Length of Pipe | 63 MM |
| Pressure Rating | PN 16 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Length of Pipe | 32 MM |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Material | HDPE |
| Length of Pipe | 110 M |
| Material Grade | PE 80 |
| Pressure Rating/PN Class | PN 10 |
| Size | 4 inch |
| Working Pressure | 10 KG |
| IS Code | 4984 |
| Brand | Teraflow |
| Usage/Application | Agriculture Water Supply |
| Color | Black |
| SDR | 11 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade. | PE 80, PE 100, PE 63 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Length of Pipe | 100 m |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE 80 |
| Pressure Rating/PN Class | PN 10 |
| Size | 4 inch |
| IS Code | 4984 |
| Brand | TERAFLOW |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 75mm (~ 2.5 Inch) |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Country of Origin | Made in India |
| Working Pressure | 2.5 kg/cm2 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Material Grade | PE 80 |
| Length of Pipe | 63 m |
| Material | HDPE |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Agriculture Water Supply |
| Brand | Teraflow |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 110 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Pressure | PN 8 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Meter
Product Brochure
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 80 |
| Material | HDPE |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Size | 1 inch |
| IS Code | 4984 |
| Brand | TERAFLOW |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Color | Black |
| Pipe Class | Schedule 40 |
| Country of Origin | Made in India |
| Materias Grades | PE 80 |
| SIZES | ALL SIZES |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 1/2 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 16 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 6 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Pressure Rating | PN 4 PN 6 PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | HDPE |
| Pressure Rating/PN Class | PN 8 |
| Size | 3 inch |
| Brand | TERAFLOW |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 20 MM TO 200 MM |
| MATERIALS GRADES | PE 80 PE 100 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 40 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 100 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
| Flow Rate | 8 (Litre Per Hour) |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Teraflow |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
View Complete details