Ribda, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AANFT4043R1ZK
Call 07942544700 63% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size/Diameter | 40 mm |
| Pressure Rating/ PN Class | PN 20 |
| Material Grade | PE 100 |
| Length of Pipe | 500 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Pressure | PN 20 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Brand | TERAFLOW PIPES |
| Length of Pipe | 6 m |
| Pressure Rating | PN 8 |
| Material Grade | PE 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 4.5 INCH |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Meter
Product Brochure
| Size | 20 mm |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | MDPE |
| Length of Pipe | 300 M |
| Brand | Teraflow |
| Pipe Class | Schedule 40 |
| IS Code | 4984 |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Weight | 12.5kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Meter
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Length | 12m |
| Brand | Teraflow |
| Length of Pipe | 100 m |
| Pressure Rating | PN 10 |
| Material Grade | PE 80 |
| IS Code | 4984 |
| Usage/Application | Agricultural water supply |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details